Otevřený dopis ministru dopravy, panu Martinu Kupkovi

Otevřený dopis ministru dopravy, panu Martinu Kupkovi

Neprodleně zahajte opravy železničního mostu pod Vyšehradem, vyzval dnes Český národní komitét ICOMOS v otevřeném dopise ministra dopravy Martina Kupku. Odvolal se na zasedání Centra světového dědictví UNESCO v Rijádu. Komitét ministra vyzval, aby zasáhl a netoleroval porušování zákonů Správou železnic.

Číst dále > Otevřený dopis ministru dopravy, panu...

TZ ČNK ICOMOS k soutěži o Cenu Břetislava Štorma

Tisková zpráva ČNK ICOMOS k soutěži o Cenu Břetislava Štorma

Návrh obnovy chaty Bohumila Hrabala vyhrál studentskou soutěž architektury

Tisková zpráva, Praha, 22. 6. 2023:

Vítězkami 15. ročníku soutěže o Cenu Břetislava Štorma jsou Eliška Houdová a Jitka Zemanová s projektem obnovy chaty Bohumila Hrabala. Získaly Cenu Břetislava Štorma. Další ocenění získal projekt na přeměnu skladu chmele v Žatci v kulturní centrum, a projekt obnovy areálu zámku Boreč u Lovosic. Čestné uznání pak návrh regenerace areálu usedlosti Petynka.

Číst dále > TZ ČNK ICOMOS k soutěži o Cenu...

Další hrozba pro památku UNESCO

Nové stanovisko ČNK ICOMOS k otáčivému hledišti v Českém Krumlově

Nové stanovisko ČNK ICOMOS k otáčivému hledišti v Českém Krumlově

ČNK ICOMOS znovu opakovaně a v souladu s Florentskou chartou a dalšími mezinárodními dokumenty konstatuje, že připravovaný záměr Města České Budějovice budovat nové otáčivé hlediště uvnitř půdorysu unikátní zámecké zahrady státního zámku v Českém Krumlově je nepřijatelným zásahem do integrity mimořádně významné památky. Naše stanovisko je neměnné.

Číst dále > Další hrozba pro památku UNESCO

Subcategories